In dit artikel van 23 maart 2026 heb ik het Kennisgroepstandpunt van 14 januari 2026 behandeld over de toepassing van de vrijstelling overdrachtsbelasting bij bedrijfsopvolging in de beperkte familiesfeer.
Dit standpunt heeft ondertussen geleid tot kamervragen die op 11 mei 2026 zijn beantwoord door de Staatssecretaris van Financiën. De samenvatting hiervan is dat de Staatssecretaris van Financiën het Kennisgroepstandpunt bevestigt en dat hij nu niets gaat aanpassen. Wel gaat de Belastingdienst het standpunt bespreken in het volgende overleg in het Platform Landbouw. In het Platform Landbouw wordt door de Belastingdienst periodiek overlegd met LTO Nederland, SRA, VLB en ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur over agro fiscale zaken.
Daarnaast wordt de bedrijfsopvolgingsvrijstelling overdrachtsbelasting van artikel 15 lid 1 onderdeel b Wet op belastingen van rechtsverkeer 1970 geëvalueerd op doeltreffendheid en doelmatigheid. De uitkomst van deze evaluatie verwacht de Staatssecretaris van Financiën in de eerste helft van 2027 naar de Tweede Kamer te sturen.
Kortom voor nu blijft het tussentijds al toepassen van de bedrijfsopvolgingsvrijstelling overdrachtsbelasting bij een gedeeltelijke bedrijfsoverdracht iets om heel goed over na te denken.
Wil je sparren over overdrachtsbelasting bij personenvennootschappen ? Neem dan contact op met drs. Aart Klumpenaar RB via a.klumpenaar@fullfinance.nl of 055 – 355 99 79.