Mijn collega Zinzi van der Veen schreef in januari 2025 zijn ervaringen op over zijn eerste 100 dagen bij Full Finance. Zijn ervaringen als ‘jongste bediende’. Leuk om die ervaring als ‘oudere bediende’ te lezen. Ik herken mijzelf in zijn verhaal o.a. in de opmerking van Zinzi dat Full Finance ‘een andere werkgever is’. Een unieke werkgever! Op één aspect uit de ervaringen van Zinzi geef ik in dit artikel een verdere toelichting: begeleiding.
Er is inderdaad veel kennis en ervaring bij Full Finance in de vakgroepen accountancy, fiscaal, fusie & overname, ict, strategie & organisatie en bij Full Finance Opleidingen. Die kennis en ervaring zijn onze toegevoegde waarde voor onze cliënten. Maar, die kennis en ervaring delen wij ook graag intern met onze collega’s. Dit maakt ook deel uit van de begeleiding waarop nieuwe collega’s kunnen rekenen. Een ander onderdeel uit die begeleiding is het overdragen aan jongere collega’s van praktische vaardigheden, als goed agendabeheer (nodig als je baas bent over je eigen agenda), communicatietechnieken (handig als alles draait om klantcontacten) of advies- en consultancyvaardigheden (zogenaamde soft skills) e.d.
De begeleiding kan ook in de vorm van individuele coaching plaatsvinden. Daarbij kunnen onderwerpen als de relationele grondwet besproken worden of zoomen we in op het thema autonomie. Of wij spreken met elkaar door over de vraag waar begint en waar stopt je verantwoordelijkheid?. Of houden een spiegel voor over je perfectionisme en proberen samen met jou de redenen voor je perfectionistisch gedrag op te sporen. Of misschien ontdek je wel bij jezelf dat je voor je eigenwaarde afhankelijk bent van complimenten (van cliënten e.a.) en wil je daar met je coach eens over doorpraten. Als je daar voor open staat als nieuwe collega van Full Finance of als medewerker op een accountantskantoor, dan kun je van deze vorm van begeleiding gebruikmaken. Immers, jouw functioneren in de buitenwereld is onlosmakelijk verbonden met jouw binnenwereld. Hoe je innerlijk in je vel zit, heeft invloed op je werknemerschap. Full Finance helpt je er graag mee verder.
Zinzi gaf aan dat je contact met hem mag opnemen. Dat aanbod staat. Wil je daarnaast van een ‘oudere bediende’ eens horen hoe uniek Full Finance is of met mij wilt doorspreken over in welke vorm Full Finance je verder kan helpen, neem dan contact met mij op: 055 – 355 99 79 of 06 – 12 99 18 49.
Arjan Gelderblom